// Zorg algemeen

hartritmestoornissen

Man, 54 jaar, zeer fanatieke tennisser, staat bekend als topfit, heeft (helaas) ongeveer 7x perjaar tijdens het tennissen opeens last van een hart dat op hol slaat, waardoor hij ineens verandert in een zeer oude man zonder conditie, zweten, moe, geen kracht in benen. Soms na paar minuten over, en weer superfit. Volgens huisarts moet ik er maar mee leven. Probeer te achterhalen waardoor het komt, wat het kan triggeren.

Het valt me op dat het vaak gebeurt als ik buk, of laag in de knieën ga met borst naar beneden. Kan iemand mij hier iets zinnigs over zeggen, zou ik zeer op prijs stellen.

Het is soms vreselijk balen, speel je een goede wedstrijd, komt het , en weg ben je.

 


0

Rapporteer

We zullen uw aanvraag zo snel mogelijk verwerken.

RAPPORTEER ONDERWERPANNULEER


3 REACTIES

  • T L avatar
    Bedankt voor je reactie, blijft moeilijke keus wat te doen, de medicijnen hebben wel erg veel bijwerkingen,maar ik ben weer wat verder, thanx

    0
  • T L avatar
    Bedankt voor je reactie, blijft moeilijke keus wat te doen, de medicijnen hebben wel erg veel bijwerkingen,maar ik ben weer wat verder, thanx

    0
  • P V avatar
    Het verhaal wat u vertelt past typisch bij een paar aandoeningen die wij "aanvalsgewijze supraventiculaire tachycardieen" noemen. Dit zijn geheel onschuldige ritmestoornissen waarbij een elektrische impuls snel in een circuitje kan gaan ronddraaien, en telkens het hart laat kloppen. Geheel onschuldig. Soms werken medicijnen (bijv een b├Ętablokker, Sotalol of verapamil), maar vaak is het effectiever een catheterablatie te doen, waarbij we een klein littekentje kunnen branden om het circuit te doorbreken. Bespreek dit met Uw huisarts en laat U naar een (ritme-)cardioloog doorverwijzen. Komt goed!

    0

Je moet Inloggen om te reageren